(057) 754-40-05
пн.-пт. 09:00-18:00

Характеристика та види полотен

Характеристика та види полотен

Полотно - це загальна назва тканинного матеріалу, що має різну фактуру та щільність, який використовують для живопису. Полотна являють собою основу для акрилового та олійного живопису, а також для кольорового сольвентного друку з метою роздруківки постерів, фотографій і копій картин. Полотна можна розділити за видами тканини, з яких вони виробляються (лляні, бавовняні, джутові, сурового, джутові (конопляні), синтетичні та комбіновані), за видами грунту, яким вони прогрунтовані (Gesso, акриловий, масляний, емульсійний, клейовий і Левкас), по структурі (дрібнозернисті, середньозернисті и крупнозернисті) та по щільності.

Лляне полотно виготовляють із волокна стебла льону. Має сірий або жовтий відтінок, високу міцність та стійкість до впливу вологи і температури. Волокно льону практично не змінюється під впливом зовнішніх факторів, тому воно зберігає первісну структуру- це є перевагою даного волокна, серед інших, які використовують для живопису. Лляні полотна відрізняються якістю ниток і плетінням. Рівну та більш гладку поверхню забезпечує полотну нитки, що вироблені з довгого волокна, а «неправильну» і нерівномірну поверхню, що має вузлики та шорсткості, утворює пряжа з відходів первинної обробки - очосів та короткого волокна. Ще однією характеристикою льняного полотна є його переплетіння- одиночне (SW) і подвійне (DW). Для великих живописних робіт рекомендують використовувати полотно подвійного переплетення, тому що воно значно міцніше і краще тримає форму при натяжці, ніж полотно одиночного переплетення.

Бавовняне полотно виготовляється з пряжі, яку отримують із насіння бавовнику. Має кремово-білий колір. Полотно досить міцне, але не таке як льняне. Волокно бавовняного полотна значно тонше та гладкіше, за льняне, завдяки чому формується більш рівна фактура полотна. Полотно складається з ниток (одна, дві, три і т.д.), його розрізняють по щільності (грам на метр квадратний). Бавовняне полотно - при правильній обробці (проклеєне та прогрунтоване) - відмінна основа для живопису олією та акрилом. Високо цінується полотно, що має щільність вище 300 г/м2.

Джутове полотно виготовляється з пряжі, що отримується зі стеблів джуту. Має сильний блиск, жовто - коричневий колір. Міцність джутової пряжі нижче, ніж у пряжі з льону і конопель, вона досить тендітна. Це полотно дуже щільне, ідеально підходить для робіт на підрамниках великих розмірів.

Сурове полотно виготовляють з очосів і короткого волокну, призначений для побутового та технічного використання. Суворе полотно має підвищену кислотність- це робить його маломіцним і схильним до деформації. Волокна цього полотна після проклейки необхідно зачищати, ця процедура сприяє появу напруги основи проклейки та грунту. У напружених ділянках найближчим часом виникають тріщини і грунт не перешкоджає проходу біндеру фарби на зворотний бік полотна. Цей вид полотна не рекомендовано для використання в живописі.

Пенькове полотно виготовляють з пряжі, що отримуєть із волокон коноплі. Якісне пенькове полотно має сіро - білий або зелений відтінок, а полотно ледь жовтого або коричневого кольору має більш низькі характеристики. По міцності можна порівняти з лляним полотном. Останнім часом вживають тільки для технічних потреб.

Синтетичне полотно виробляють з нафтоперегінних відходів. З основних його характеристик варто відзначити, що воно дуже міцне та не схильне до гниття, стійке до впливу вологи та температури. З часом полотно, натягнуте на підрамник, розтягується та провисає, тому експерти не рекомендують застосовувати це полотно в живописі.

Комбіноване полотно виробляють з волокон льону або бавовни та синтетичних ниток. Такі полотна мають світлий відтінок, тому що синтетичні нитки основи (поліестер або лавсан) – білі та блискучі, а лляні - сірого кольору. Цей вид полотен має різну еластичність та через різний склад реагує на вплив вологи, що призводить до неоднакової адгезії грунту з полотном та стає причиною швидкого руйнування фарбового покриття. Однозначних рекомендацій по використанню комбінованих полотен для живопису також немає.

Компанія ТРЕК представляє полотна в рулонах італійської фірми P.E.R. Belle Arti, які є гнучкими та еластичними, не пересихають і не обсипаються. Ґрунтуються в промислових умовах найкращим італійським акриловим ґрунтом, що гарантує їх бездоганну якість.

В асортименті компанії присутні полотна шириною 2,1 і 3,3 метрів, джутовий- довжиною 10 метрів і два види бавовняних (-ого) полотен (-а) довжиною 10 і 25 метрів. Основні властивості бавовняного полотна- щільність 285 гр/м2 і 325 гр/м2, середня зернистість і натуральна основа. Зворотний бік полотна має білий або сірий кольори.

Компанія ТРЕК пропонує полотна як в рулонах, так і натягнуті на модульні підрамники різних розмірів. Завдяки використанню високоякісного ґрунту Gesso полотна не вимагають повторної ґрунтовки, зберігають еластичність і не тріскаються.


Поделитесь с друзьями:

Дізнайтеся новини першими

Приєднуйтесь до нас